ul

Sami robimy ul wielkopolski (weekend pszczelarski)

14 listopada 2013

Aktualności i najbliższe terminy znajdują się tutaj [klik].

Pod okiem inżyniera pszczelarstwa p. Dariusza Adlera sami zbudujemy „ul wielkopolski” i dowiemy się jak krok po kroku założyć własną pasiekę! Przybliżymy Wam specyfikę pracy pszczelarza oraz przekażemy dokumentację technologiczną budowania ula.

W trakcie weekendu warsztatowego będzie możliwość zakupienia zapasów miodu prosto z profesjonalnej pasieki!

Miejsc na pełne warsztaty 2 dni: 15
Miejsc na wykład/szkolenie: 35
Rejestracja obowiązkowa: Kliknij tutaj

Zobacz o co chodzi:

Prowadzący:

inż. pszczelarstwa Dariusz Adler – Pszczelarstwem zajmuje się od lat 70 – tych u. wieku. Obecnie prowadzi specjalistyczne gospodarstwo pszczelarskie „Stara Barć”. Gospodarzy w 85 ulach wielkopolskich, w systemie gospodarki intensywnej (wędrownej), hobby genetyka owadów użytkowych, hoduje matki pszczele, uczestniczy w spotkaniach klubu dyskusyjnego w kole nr. 1 w Łodzi dzieląc się poznaną wiedzą z zakresu pszczół. Pracował w strukturach koła i WZP. z pszczelarskim.

W Polsce brakuje młodych pszczelarzy z sercem i zacięciem do tematu. Ten unikatowy zawód i umiejętności są niezbędnym elementem funkcjonowania ekosystemów i uprawy żywności. Dając dom pszczołom na swojej działce w sadzie czy ogrodzie realnie wpłyniesz na prawidłowe funkcjonowanie lokalnych ekosystemów.